Спортивний клуб каратє «Вадо-Кай»

Из истории каратэ Вадо – Кай
    Стиль Вадо-рю является одним из классических японских стилей каратэ . Его создателем был легендарный мастер Оцука Хиронори (1892-1982). Оцука ввел в каратэ элементы джиу-джитсу:»мягкий прием » противника вместо «жесткого блока», внезапный уход с линии атаки, уклоны и броски. Название Вадо-рю означает «путь мира» , «путь гармонии». Оцука Хиронори создал Всеяпонскую Федерацию Каратэ-до Вадо-Кай, которая и сегодня занимается развитием стиля в мире ( Вадо практикуется в 80 странах).

У Києві з’явився новий вид спорту — ВАДО-КАЙ карате

Іще одне бойове мистецтво — Вадо-кай карате, тепер з’явилось і в Києві. У перекладі з японського «Вадо» означає «Шлях до гармонії». Основоположник цієї школи — Хіронорі Оцука вважав, що тільки перебуваючи у гармонії з власним тілом можна перемогти суперника.

Цей стиль відзначає не сила та жорстокість, а вміння передбачити дії нападника.

Кожне заняття у школі Вадо — кай, як і в інших школах східного єдиноборства, починається з традиційного привітання. У такий спосіб учні та їх наставник виявляють шанобливе ставлення один до одного. Та напрямок цього стилю — суттєво відрізняється від його східних побратимів.

Артем Ярмоленко, тренер з Вадо-кай:

— В вадо-кай мы применяем не силу, как во многих других исскуствах, мы входим в ритм с противником и как бы все наши действия направлены от ухода с линии атаки, и наша задача — опровергнуть противника используя его же силу.

У цій групі навчаються дітлахи різного віку та статі.

Артем Ярмоленко, тренер з Вадо-кай:

— На данный момент — это единственная школа в городе Киеве, и Киевской области недавно открылись — второй месяц, так что у нас ещё всё впереди.

Наймолодшому учневі у школі Вадо -кай, Назару,  всього два з половиною роки. Він тренується разом з іншими та сумлінно виконує всі доручення тренера. Бо попри свій, ще зовсім маленький вік, у хлопчика вже є певна мета:

Назар, учень школи Вадо-кай:

— Я хочу бути сильним, щоб перемагати.

Цілеспрямованість і з кожним днем зростаюча впевненість Назара у собі, не могла не привернути увагу його старшої сестри — Насті.

Настя, учениця школи Вадо-кай:

— Сначала пришёл мой брат , после того я увидела у него прогресс сам, что он занимается, что ему интересно. ну и я сама пришла.

Дівчина каже, що ці занятя допомагають їй у житті:

Настя, учениця школи Вадо-кай:

— Сейчас из детей нашого класса практически никто не занимается, А как-то быть более особенным удивляются, выглядит лучше.

Поки маленькі майстри займалися, я й собі вирішила спробувати навчитися  прийомів самозахисту. Як кажуть, у житті згодиться все. Сенсей, так тут звуть учителя,  показав мені ділька елементів, які використовують у Вадо -кай  для захисту від нападу з ножем.

Трохи практики — і до кінця тренування мені все-таки вдалось взяти гору над сильнішим противником.

Тетяна Шоля, журналіст:

— Фізична сила — це не завжди запорука успіху, найголовніше — вміти правильно протистояти цій силі.

Інформація взята з сайту http://www.k1.ua/